piątek, 10 lipca 2015

Perfecta Beauty - Peeling mineralny gruboziarnisty (oczyszczanie)


Wczoraj z ciekawości zajrzałam do Rossmanna, aby popatrzeć na aktualne promocje. Ostatnimi czasy zaczęłam regularnie stosować maseczki i peelingi w saszetkach, więc przystanęłam przy półce, na której znajdują się same tego typu produkty. Kupiłam moich ulubieńców (o których post również się pojawi), ale także pewną nowość. Mowa tu o Peelingu mineralnym gruboziarnistym firmy Perfecta Beauty. Jego regularna cena to ok. 3zł, ale obecnie można go kupić za niecałe 2zł.Ogólnie jest to klasyczny produkt, którego zadanie polega na oczyszczeniu twarzy. Producent obiecuje także wygładzenie oraz nadanie skórze zdrowego, odżywionego kolorytu. Wszystko to zostaje zapewnione, więc z całą pewnością warto wypróbować ten peeling.

Słusznie produkt jest polecany osobom z cerą mieszaną i tłustą. Po minutowym masowaniu twarzy okrężnymi ruchami moja skóra była lekko zaczerwieniona, więc dla skóry wrażliwej niekoniecznie jest to dobry wybór ze względu na możliwość podrażnienia. Istnieje też wersja drobnoziarnista i ta może się w takim przypadku sprawdzić lepiej.


Konsystencja jest dobra - peeling nie jest zbyt gęsty ani zbyt lejący. O zapachu można powiedzieć to samo, ponieważ jest praktycznie niewyczuwalny. Nie pachnie nieprzyjemnie, ale też nie pachnie ładnie. Jednak bardzo podoba mi się kolor tego produktu, ponieważ jest inny od barw kosmetyków, których do tej pory używałam. Zielono-niebieska maź zawiera w sobie mnóstwo brązowych drobinek, które są kawałkami łusek orzecha dzięki czemu peeling doskonale oczyszcza skórę. Jako osoba mająca problem z wągrami jestem bardzo zadowolona, że po użyciu ich nie zauważyłam. Na razie nie mogę ocenić jego wydajności, ale wydaje mi się, że ze spokojem wystarczy na 3-4 zastosowania.
Reasumując, jestem zadowolona z efektu jaki uzyskałam dzięki temu peelingowi. Nie spodziewałam się, że spontaniczny zakup może okazać się tak skuteczny. Myślę jednak, że cena regularna jest odrobinę zawyżona.

STATUS: raczej kupię ponownie.

1 komentarz:

  1. ja rzadko kupuję peelingi z saszetkach, fajnie, że jesteś zadowolona

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Wasze odwiedziny i wszystkie komentarze - jest mi niezmiernie miło! Możecie być pewni, że zajrzę również do Was!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...